Odsłon artykułów:
240278

Odwiedza nas 29 gości oraz 0 użytkowników.

Znajdujemy się w samym środku sezonu startowego. Dla niektórych dopiero się on zaczyna, inni mają już sporo wyścigów w nogach.

Warto na chwilę przystopować i przyglądnąć się swojemu organizmowi. Jeśli przypadkiem czujesz się zmęczony, nie masz już siły wjeżdżać na podjazdy, a twoje tętno jest wyraźne inne niż zwykle… to te objawy mogą wskazywać, że jesteś przetrenowany.

 

.

Czytaj więcej: Przetrenowanie od A do Z

Dzisiejsza medycyna ciągle się rozwija, tym samym dostarczając coraz to nowszych informacji. Wykorzystując je, jesteśmy w stanie jeszcze lepiej kierować, złożonymi procesami adaptacji wysiłkowej, prowadząc do wysokiego stanu wytrenowania. Granice ludzkich możliwości są ciągle przesuwane, sportowcy osiągają coraz lepsze wyniki, bijąc rekordy w swoich dyscyplinach sportu. Jednak nic nie jest samoistne, na sukces sportowca składają się m.in. czynniki takie jak, pasja, wytrwałość, talent ale to nie wszystko, warunkiem sukcesu  zawodnika jest jednak mądry, konkretny, opierający się na dobrej organizacji trening.
.

Czytaj więcej: Przygotowanie młodych sportowców do wysiłku fizycznego

Próba wydolnościowa zmodyfikowaną metodą harwardzką jest testem wytrzymałości układu sercowo-naczyniowego. Określa możliwość odzyskania prawidłowego tętna po wyczerpującym wysiłku fizycznym. Czym szybciej tętno wraca do wartości spoczynkowej, w tym lepszej kondycji jest badany.

.

Czytaj więcej: Test wydolnościowy

Test Coopera to jedna z prób wysiłkowych, która pomoże Wam określić swoją formę!
Test opracowano w 1968 roku przez zespół dr. Kennetha H. Coopera. Początkowo miała służyć głównie potrzebom armii Stanów Zjednoczonych.

.

Czytaj więcej: Test Coopera