Odsłon artykułów:
240285

Odwiedza nas 39 gości oraz 0 użytkowników.

20604335 1892995284355679 1145701480486831874 nW Bydgoszczy zakończyły się: OOM i Mistrzostwa Polski juniorów w kajakarstwie. Skromna dziesięcioosobowa ekipa Wałeckiego Towarzystwa Sportowego „ORZEŁ” zdobyła łącznie 4 medale.

Złoty medal w konkurencji C-2 1000m juniorów młodszych wywalczyli Miłosz Polaczek i Noel Czepe. W tej samej konkurencji lecz na dystansie o połowę krótszym, Krystian Krzyżanowski i Hubert Pora stanęli na drugim stopniu podium. Również w kanadyjkowych jedynkach „orły” pokazały orli pazu...r, Noel Czepe był trzeci w C-1 500m juniorów młodszych. Nasz tegoroczny medalista mistrzostw świata Patryk Kowalski, pomimo doznanej kontuzji wywalczył srebrny medal mistrzostw Polski juniorów. W dwóch pozostałych finałach zajmował dwa razy 9 miejsce. Blisko medalowej szansy byli Emil Czepe i Kacper Łyskawa w wyścigu K-2 na dystansie 1000m zajęli 5 miejsce. Obaj panowie startowali również w w konkurencji K-1 gdzie zajmowali odpowiednio 5 i 7 miejsce Blisko awansu do finału były kajakarki Emilia Paszkowska i Alicja Januchowska w finale B zajęły 1 miejsce. Podopieczni Bogusława Hetela i Ireneusza Wasielewskiego zasłużyli na wakacje, następne mistrzowskie starty dopiero we wrześniu.