Odsłon artykułów:
240284

Odwiedza nas 38 gości oraz 0 użytkowników.

mpw20171057W ten weekend (8-9 lipca) na Warcie w Gorzowie rozgrywane były XXXI Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w maratonie kajakowym. W imprezie wystartowało 400 zawodników z 50 klubów z całej Polski oraz zawodnicy z Niemiec i Litwy.

Podczas zawodów z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy WTS ORZEŁ Wałcz którzy zdobyli 4 medale. W klasyfikacji medalowe wałeccy kajakarze zajęli wysokie 6 miejsce. Złoty medal w konkurencji juniorów młodszych kanadyjkowych dwójek wywalczyli... Miłosz Polaczek, Noel Czepe. W tym samym wyścigu druga nasza osada Krystian Krzyżanowski, Hubert Pora stanęła na najniższym stopniu podium. Ostatnia konkurencja budząca zawsze wielkie emocje to wyścigi mastersów. Wyścig nie mógł się obyć bez osady „orła” Marek Marcinkowski, Ireneuszu Marcinkowski. Bracia w wyścigu na dystansie 12 km wywalczyli tytuł Mistrzów Polski. Do złotego medalu Ireneusz dorzucił jeszcze brązowy w konkurencji C-1. Pozostali zawodnicy również zajmowali wysokie lokaty, walczą z dużymi prądami rzeki starali się jak najlepiej wypaść w mistrzostwach.
Alicja Januchowska, Emilia Paszkowska w konkurencji K-2 juniorek młodszych zajęły 6 miejsce.
Kacper Łyskaw w konkurencji K-1 juniorów młodszych 8 miejsce.
Izabela Krzyżanowska w konkurencji K-1 młodziczek 11 miejsce.