Odsłon artykułów:
233954

Odwiedza nas 22 gości oraz 0 użytkowników.

memorial02027 maja przy przystani MOSiR Wałcz odbyły się regaty poświęcone pamięci Kazimierza Góreckiego oraz Mariana Matłoki. Organizatorem zawodów były kluby WTS ORZEŁ , UKS VICTORIA oraz MOSiR Wałcz.

Wydarzenie odbyło się dzięki wsparciu współorganizatorów Gminie Miejskiej Wałcz oraz Starostwu Powiatowemu. Na starcie stanęło ponad 200 zawodników z województw lubuskiego, wielkopolskiego i zachodniopomorskiego. W regatach wzięli udział również zawodnicy z Niemiec z zaprzyjaźnionego mi...asta Neustrelitz. W klasyfikacji drużynowej w Memoriale K. Góreckiego zajęliśmy III miejsce, a w Memoriale im. Mariana Matłoki wywalczyliśmy XI miejsce. UKS Victoria z Wałcza zajęła 6 miejsce w memoriale im. Mariana Matłoki .Indywidualnie wywalczyliśmy łącznie w obu memoriałach 7 medali 3 złote, 2 srebrne i 2 brązowe. Dzięki wsparciu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Wałczu po raz pierwszy odbyły się klubowe wyścigi smoczych łodzi. Nasza ekipa w rywalizacji tej zajęła III miejsce za klubami POLYSTYR Człuchów, ADMIRA z Gorzowa. W rywalizacji sportowej mogli również wziąć udział mieszkańcy Wałcza. Organizatorzy zorganizowali bowiem wyścig kajaków turystycznych na dystansie 200m. Podczas ceremonii otwarcia swoje pierwsze kółka olimpijskie odebrali Alicja Januchowska, Emilia Paszkowska, Hubert Pora, Miłosz Polaczek, Emil Czepe, Noel Czepe, Kacper Gawęda. Odznaczane wręczali olimpijczycy Grzegorz Kołtan, Łukasz Woszczyński, Paweł Łakomy,Maciej Freimut, Karolina Naja, Jolanta Stańczak. Indywidualnie pozycje medalowe wywalczyli: I miejsce Krzyżanowski Krystian C-1 200m Łyskawa Kacper, Kliczkowski Dawid K-2 200m Krzyżanowski Krystian, Pora Hubert C-2 200m Martuszewska Nikola, Beim Julia K-2 1000m UKS VIKTORIA Wałcz II miejsce Polaczek Miłosz C-1 1000m Polaczek Miłosz, Bugajski Kacper C-2 200m Dutkowska Ula, Beim Alicja K-2 1000m UKS VICTORIA Wałcz III miejsce Krzyżanowski Krystian C-1 1000m Polaczek Miłosz C-1 200m