Odsłon artykułów:
233957

Odwiedza nas 35 gości oraz 0 użytkowników.

W sobotę i w niedziele na jeziorze Glambecke w Neusterlitz odbyły się jak co roku jesienne regaty kajakowe. 62 letnia tradycja przyciągnęła ponad 400 kajakarzy z Niemiec i z Polski.

Dzięki przychylności władz miasta Wałcz nasz region reprezentowały dwa kluby kajakowe WTS „ORZEŁ” oraz UKS „VICTORIA” . Mimo małej grupy zawodnicy „orła” uzbierali spory worek medali. 11 złotych krążków oraz 5 brązowych pozwoliły na zajęcie 5 miejsca w klasyfikacji punktowej. Młodsze zawodniczki ...„victorii” przywiozły z regat dwa brązowe medale. Najlepszym zawodnikiem kajakowych zmagań został Emil Czepe. Dwa złote medale wywalczył w kajakowych jedynkach na dystansie 200m i 1000m. Kolejne cztery w osadach K-2 i K4 wspólnie z kolegami Kacper Łyskawa, Dawid Kliczkowski i Michał Kotowskij. Kolejne pięć złota dorzucili kanadyjkarze,Noel Czepe wygrał swój wyścig w kategorii junior C-1, Miłosz Polaczek triumfował dwa razy na jedynce, a z Krystianem Krzyżanowskim obaj stawali dwa razy na najwyższym stopniu podium w kategorii C-2. Dwa trzecie miejsca Krystian wywalczy również w konkurencji jedynek. W konkurencji kanadyjek dwójek Hubert Pora i Kacper Gawęda z regat przywieźli dwa brązowe medale. Zawodniczki UKS „VICTORIA” Beim Alicja, Beim Julia, Martuszewska Nikola, Dutkowska Urszula oraz Matulewicz Aleksandra dwukrotnie zdobywały brązowe medale w kajakowych czwórkach na dystansie 200m i 1000m. Zarząd WTS „ORZEŁ Wałcz i UKS „VICTORIA” serdecznie dziękują Pani Burmistrz miasta Wałcz Bogusławie Towalewskiej za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu.