Odsłon artykułów:
240268

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

W niedziele w Wałczu na torze regatowym COS Bukowina zakończyły się XIX Mistrzostwa Polski Weteranów w Kajakarstwie.

Wałeckich „orłów” reprezentowali dwaj bracia Marek i Ireneusz Marcinkowski oraz Paweł Łakomy i Dariusz Maślany. W sumie panowie zdobyli 11 medali, 6 złotych, 3 srebrne i 2 brązowe medale. Złoty i srebrny medal wywalczył Ireneusz w wyścigach kanadyjek jedynek na dystansie 200 i 1000m. Później obaj bracia pływali w osadach. Dwa złote medale wywalczyli w kategorii C-2 200 i 1000m oraz kolejne dwa złote krążki w wyścigu kanadyjkowych czwórek z kolegami Adam Figurski i Adam Dąbrowski którzy reprezentowali klub kajakowy z Sztumu i Malborka. Paweł Łakomy został mistrzem Polski w kategorii K-4 200m. Dwa srebrne krążki wywalczył w kajakowych dwójkach oraz brązowy w kategorii mix.